Moje filozofie

Kdo jsem a proč se zabývám koučinkem a personalistikou. 

"Kde je vůle, je i cesta."

Věřím, že v každém člověku je obrovský potenciál, pokud se cítí respektován a dělá to, v čem je dobrý. Koučink je nástroj jak tento potenciál najít a plně využít.

Mám za sebou řadu let praxe v HR managementu v mezinárodních firmách v  Evropě a na Balkáně. Strávil jsem hodně času v různých zemích a kulturách. Často jsem se potkával s řadou problémů, které plynuly z různých "nesmyslných" předsudků, předpojatostí, nedůvěry, špatné komunikace, honění se jen za čísly a nedostatkem smyslu. Přitom se stačilo zastavit, uvědomit si co chci, v čem jsem dobrý, jak se cítím a respektující formou to ostatním sdělit. Zkrátka mít dobrého kouče. :)

Kdo jsem a co nabízím

Zkušenosti a metodika

Životopis

Původně jsem strojní inženýr z VUT Brno.

Po škole jsem začal jako manažer technické bezpečnosti v Procter & Gamble. Postupně jsem byl zodpovědný i za bezpečnost zaměstnanců a podařilo se nám dramaticky snížit úrazovost. Stali jsme se druhou nejbezpečnější továrnou P&G v Evropě. To byl můj vstup do oblasti práce s lidmi.
Dále jsem pokračoval jako Change Consultant v Andersen Consulting, nyní Accenture.
Od roku 2000 jsem na pozicích HR manager nebo ředitel. Pracoval jsem ve společnostech Philip Morris, Tchibo, Akzo Nobel, FM Logistic a TWHE. Prošel jsem výrobu, prodej, logistiku a hospitality. Pracoval jsem v České Republice, v Maďarsku, na Slovensku, v Rumunsku, Rakousku, Německu a v Srbsku. Mám zkušenosti z nových akvizic i zavírání poboček.
Od roku 2008 funguji i jako HR konzultant, trenér a kouč. Od konce roku 2019 Vás mohu doprovázet pod vodní hladinou jako zkušený potápěč.

Více podrobností je na mém profilu na LinkedIn 

Akreditace

koučink beru vážně a profesionálně. V roce 2012 jsem prošel výcvikem v Academy of Coaching Excellence a získal jsem akreditaci od EMCC jako jeden z prvních koučů v České republice:

https://www.emccczech.cz/profil/martin-sanca/


Kompetenční model EMCC


Etický kodex EMCC

https://www.emcc-czech.cz/standardy-etika/eticky-kodex/


Další certifikace 

The Predictive Index System - Licensed Analyst, Psychometric

cut-e Certified User
Psycho-metrics from AON Cut-e

Certified user of Thomas International's Personal Profile Analyses

WorldatWork - Global Remuneration Proffesional

VUT Brno, IFOA Italy and Sandwell College UK - Diploma in international management (Finance, Marketing and Management)

PADI Dive Master #444878